A A A
Print
Bērnu uzturs

Kas būtu jāēd slimam bērnam?

 

Slima organisma enerģijas zudumi ir lielāki, tādējādi arī ir nepieciešams lielāks enerģijas patēriņš. Tāpēc arī atbilstošs pārtikas daudzuma patēriņš tajā esošo minerālvielu un enerģētiskās vērtības dēļ ir ļoti nozīmīga ārstēšanās sastāvdaļa. Runājot par bērniem, atbilstošam uzturam ir īpaša nozīme.

 

Nepietiekams bērna uzturs ne tikai ietekmē viņa fizisko attīstību, bet arī viņa psihisko un emocionālo attīstību. Enerģija nodrošina pamata dzīvības procesu uzturēšanu:

 

  • dažādu ķīmisku un metabolisku reakciju norisi,
  • tiek uzturēta pastāvīga ķermeņa temperatūra,
  • organisma aizsargfunkcijas.

 

Enerģija ietekmē muskuļu aktivitāti un nervu signālu padevi. Tā ir svarīga jaunu šūnu veidošanai, kas savukārt tālāk nodrošina augšanu.

 

Turklāt augoša bērna vajadzības pēc enerģijas ir lielākas. Lielākie enerģijas apjomi, pārrēķinot uz ķermeņa masas kilogramu, ir nozīmīgi bērna dzīves pirmajos un pusaudža gados. Slimības laikā organismam ir nepieciešams vēl vairāk enerģijas, bet, ja organisms ir zaudējis spēkus, tā nepieciešamība pēc enerģijas palielinās gandrīz divas reizes.

 

Nepietiekama uztura problēma ir īpaši nozīmīga, ārstējoties slimnīcā. Pasaulē pat 40% bērnu, kas tiek ārstēti slimnīcas nodaļās, sastopas ar neatbilstoša uztura problēmām, kas savukārt apgrūtina cīņu ar slimību, samazina ārstēšanas efektivitāti un paildzina ārstēšanās laiku.

 

Diemžēl ne visi bērni var uzņemt pārtiku caur muti. Viņiem tāpat kā bērniem ar specifisku enerģijas patēriņu, ko nav iespējams nodrošināt ar virtuvē pagatavotu pārtiku, ir paredzēta rūpnieciski ražota pārtika. Ar šo uzturu pacientam tiek nodrošināts atbilstošs pārtikas sastāvs.

  • Tas ir sastāva ziņā nemainīgs un un precīzi dozēts.
  • Šajā pārtikā nav sastāvdaļu, kuras organisms varētu netolerēt.
  • Šī pārtika ir ar mazu osmolaritāti, tamdēļ organisms šādu pārtiku labi pārstrādā.

 

Atkarībā no bērna vecuma tiek piedāvāti atbilstošas enerģētiskās vērtības produkti:

  • Zīdaiņiem līdz 18 mēnešu vecumam (vai līdz 9 kg) – INFATRINI, IFATRINI PEPTISORB
  • Bērniem no 1 līdz 6 gadu vecumam (vai no 8 līdz 20 kg) - NUTRINI, NUTRINI ENERGY MULTI FIBRE,
  • Bērniem no 6 gadu vecuma NUTRIDRINK

Privātuma iestatījumi

Šeit jūs varat deklarēt un modificēt sīkfailu iestatījumus jebkurā laikā.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes

Tās ir nepieciešamas, lai vietne darbotos, un tās nav iespējams izslēgt. Tās parasti tiek iestatītas tikai atbilstoši jūsu veiktajām darbībām, kas veido pakalpojumu pieprasījumu (privātuma izvēles, pierakstīšanās, veidlapu aizpildīšana utt.). Jūs varat iestatīt pārlūkprogrammu, lai tā bloķētu šīs sīkdatnes vai brīdinātu jūs par tām, bet tādā gadījumā atsevišķas vietnes sadaļas nedarbosies.

Analītiskās sīkdatnes

Tās ļauj mums saskaitīt apmeklējumus un datplūsmas avotus, lai novērtētu un uzlabot mūsu vietnes veiktspēju. Tās parāda, kuras lapas ir populārākas, bet kuras – mazāk populāras, un kā apmeklētāji pārvietojas pa vietni. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, mēs nezināsim, kad esat apmeklējis mūsu vietni, un nespēsim pārraudzīt tās veiktspēju.

Personalizēšanas sīkdatnes

Tās nodrošina uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un personalizēšanu. Tās varam iestatīt mēs vai trešās personas, kuru pakalpojumus esam pievienojuši mūsu vietnēm. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, daži vai visi pakalpojumi var nedarboties pareizi.

Mērķa sīkdatnes

Tās mūsu vietnē izmanto mūsu reklāmas partneri, lai izveidotu jūsu interešu profilu un parādītu jums atbilstošas reklāmas citās vietnēs. Tās neuzglabā tieši personisku informāciju, bet darbojas, unikāli identificējot jūsu pārlūku un interneta ierīci. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, jūs saskarsieties ar mazāk personalizētām reklāmām.
Uzziniet vairāk mūsu paziņojumā par sīkdatnēm.