A A A
Print
Pirms operācijas

Ir labi zināms: ja slimnieka uzturs pirms operācijas ir bijis labs, pēc ķirurģiskās procedūras viņš atlabst ātrāk. Un pretēji – ja pacienta uzturs pirms procedūras nav labs, viņa atveseļošanās laikposms ievērojami pagarinās. Pastāv tieša sakarība starp pacienta uzturu pirmsoperācijas laikā un viņa pašsajūtu (stāvokli) pēc veiktās procedūras. Nepietiekami uzņemtā olbaltumvielu daudzuma dēļ pēcoperācijas brūces dzīst lēnāk, organisms novājinās, tajā pašā laikā palielinās infekciju biežums un ir ilgākas atveseļošanās laiks.

 

Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai neatbilstoša uztura gadījumā slimnieka organisms pirms plānotās ķirurģiskās procedūras tiktu spēcināts ar atbilstošu tradicionālo pārtiku vai diētisko pārtiku cilvēkiem ar veselības traucējumiem.

 

Sagatavošanās operācijai

 

Ja slimnieks var ēst un nesūdzas par apetītes trūkumu, viņam būtu jāēd 5 reizes dienā (vislabāk ik pēc 3 stundām). Porcijām nebūtu jābūt lielām. Tiek ieteikts ēst viegli sagremojamus (tvaicētus vai vārītus, ceptus), pilnvērtīgus, svaigi pagatavotus un skaisti pasniegtus ēdienus. Ļoti svarīgi, lai ēdienkarte nebūtu vienveidīga. Jāizvairās no trekniem, taukvielās ceptiem ēdieniem, biezzupām un mērcēm, pārtikas, kas veicina vēdera pūšanos, jo tie ir grūti sagremojami, kuņģī ilgi paliekoši ēdieni. Slimnieka ēdienkartē jābūt daudz graudaugu produktiem (maizes un tās izstrādājumiem, putrām, makaroniem, kartupeļiem), pilnvērtīgām olbaltumvielām, kas iegūstamas no gaļas un piena produktiem, kā arī augļiem un dārzeņiem (ja slimnieks var ēst, tie būtu jādod gan vārītā, gan svaigā veidā).

 

Ja slimniekam nav ēstgribas, ēdienreižu skaitu var palielināt līdz 6-7 reizēm dienā, atbilstoši samazinot porciju lielumu.

 

Ja slimnieks tik un tā ēd par maz un neatgūst svaru, diēta būtu jāpapildina ar lietošanai gataviem pārtikas produktiem, piemēram, Cubitan. Nelielajā tilpumā ir daudz kaloriju un augstas bioloģiskās vērtības olbaltumvielu. Reizē slimnieks tiek nodrošināts ar vitamīnu un minerālvielu kompleksu. Vislabāk Cubitan ir piedāvāt starp ēdienreizēm. Tas ir jādzer lēni (1 iepakojums ir izdzerams ne ātrāk kā 30 minūšu laikā), maziem malciņiem, uzdzerot ūdeni. Atkarībā no vajadzībām kā diētas papildinājumu var patērēt 1-4 iepakojumus dienā. Vienā iepakojumā ir 256 kcal un 20 g olbaltumvielu, kas var aizstāt brokastis vai vakariņas.

 

Pēcoperācijas aprūpe

 

Pētījumi uzrāda, ka apmēram 30-50% pacientu pēc ķirurģiskās iejaukšanās tiek diagnoticēta uztures nepietiekamība dažādās pakāpēs. Tāpēc atbilstošs slimnieka uzturs ir īpaši svarīgs, jo slikts uzturs pacienta stāvokli tikai pasliktina, palielinās pēcoperācijas komplikāciju risks, paildzinās atveseļošanās laiks. Reizēm tieši pēc operācijas slimniekam ir obligāts speciāls uzturs (piem., caur zondi vai vēnā). Šādu uzturu nozīmē ārstējošais ārsts. Ja slimnieks var uzņemt barību orāli, ir jānodrošina, lai viņš uzņemtu pietiekamu pārtikas apjomu. Uztura noteikumi ir tādi paši kā pirms operācijas – vismaz 5 ēdienreizes, nelielas porcijas, viegli pārstrādājama, taču bagātīga pārtika. Ja slimniekam pašam paēst grūti, viņš ir jābaro. Ja tomēr slimnieks neēd pietiekami, zaudē svaru, neatgūst spēkus, uzturs būtu jāpapildina ar Nutridrink veida patēriņam gataviem pārtikas produktiem.

Privātuma iestatījumi

Šeit jūs varat deklarēt un modificēt sīkfailu iestatījumus jebkurā laikā.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes

Tās ir nepieciešamas, lai vietne darbotos, un tās nav iespējams izslēgt. Tās parasti tiek iestatītas tikai atbilstoši jūsu veiktajām darbībām, kas veido pakalpojumu pieprasījumu (privātuma izvēles, pierakstīšanās, veidlapu aizpildīšana utt.). Jūs varat iestatīt pārlūkprogrammu, lai tā bloķētu šīs sīkdatnes vai brīdinātu jūs par tām, bet tādā gadījumā atsevišķas vietnes sadaļas nedarbosies.

Analītiskās sīkdatnes

Tās ļauj mums saskaitīt apmeklējumus un datplūsmas avotus, lai novērtētu un uzlabot mūsu vietnes veiktspēju. Tās parāda, kuras lapas ir populārākas, bet kuras – mazāk populāras, un kā apmeklētāji pārvietojas pa vietni. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, mēs nezināsim, kad esat apmeklējis mūsu vietni, un nespēsim pārraudzīt tās veiktspēju.

Personalizēšanas sīkdatnes

Tās nodrošina uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un personalizēšanu. Tās varam iestatīt mēs vai trešās personas, kuru pakalpojumus esam pievienojuši mūsu vietnēm. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, daži vai visi pakalpojumi var nedarboties pareizi.

Mērķa sīkdatnes

Tās mūsu vietnē izmanto mūsu reklāmas partneri, lai izveidotu jūsu interešu profilu un parādītu jums atbilstošas reklāmas citās vietnēs. Tās neuzglabā tieši personisku informāciju, bet darbojas, unikāli identificējot jūsu pārlūku un interneta ierīci. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, jūs saskarsieties ar mazāk personalizētām reklāmām.
Uzziniet vairāk mūsu paziņojumā par sīkdatnēm.