A A A
Print
Vispārīga informācija

Persona, kuru enterāli baro mājas apstākļos, saņem olbaltumvielu, tauku, ogļhidrātu, elekrolītu, vitamīnu, minerālvielu un ūdens maisījumus,rūpnieciski ražota maisījuma veidā caur zondi vai gastro/jejunostomu.

 

Enterālās barošanas pakalpojumus mājās sniedz iestādes, kas nodrošina pacientu aprūpi mājās, kas iekļauj:

 • slimnieka sagatavošanu ārstēšanai mājas apstākļos
 • atbilsošas ārstēšanas plāna sagatavošanu, kas iekļauj slimnieka uztures stāvokļa kontroli;
 • pastāvīgu sakaru nodrošināšanu ar slimnieku;
 • kontroles analīžu programmu;
 • kontroles vizīšu programmu, kas iekļauj māsas vizīti, asins noņemšanu analīzēm, uztura stāvokļa novērtēšanu un medicīnas vēstures aizpildīšanu;
 • preparātu, aprīkojuma un nepieciešamo pārsiešanas līdzekļu piegādi slimniekam uz mājām;
 • hospitalizēšanu, ja ir aizdomas vai parādās komplikācijas vai citi simptomi, kuru dēļ nepieciešama ārstēšana stacionārā.

 

Lai pacients varētu izmantot enterālās barošanas pakalpojumus mājas apstākļos, viņam ir jābūt:

 • sagatavotai pieejai gremošanas traktā (zonde, gastrostomija, jejunostomija);
 • ģimenes ārsta norīkojumam aprūpei mājās;
 • izrakstam ar informāciju par nepieciešamo ārstniecisko uzturu;
 • gremošanas traktam, kas funkcionē, lai būtu iespējams ievadīt ne mazāk kā 1000 kcal tieši gremošanas traktā (vai ne mazāk kā 50% no diennakts enerģijai vajadzīgās devas bērnu gadījumā).

 

Slimnieki, kuriem nepieciešams enterālā barošana mājās, pirmkārt, ir slimnieki ar rīšanas traucējumiem vai zarnu trakta necaulaidību augšējā gremošanas trakta daļā (piem., piedzīvotais insults, amiotrofā laterālā skleroze, miastēnija un miastēnijas sindroms, miopātija, polineiropātija, Parkinsona slimība, Alcheimera slimība un citas neirodeģeneratīvas slimības, izkaisītā skleroze, bērnu cerebrālās trieka). Biežas indikācijas ir onkoloģiskās slimības, hronisks aizkuņģa dziedzera iekaisums, akūta aizkuņģa dziedzera iekaisuma ārstēšanas sekas, mukoviscidoze, zarnu iekaisuma slimības, jo īpaši Krona slimība, sagatavošanās operācijai un ķirurģisko komplikāciju ārstēšana, kā arī ieilgusi grūtnieču toksikoze. Enterālā barošanamājas apstākļos ir izmantojama arī paliatīviem pacientiem, kurus ārstē mājās vai paliatīvās aprūpes nodaļās un veco ļaužu pansionātos.

Privātuma iestatījumi

Šeit jūs varat deklarēt un modificēt sīkfailu iestatījumus jebkurā laikā.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes

Tās ir nepieciešamas, lai vietne darbotos, un tās nav iespējams izslēgt. Tās parasti tiek iestatītas tikai atbilstoši jūsu veiktajām darbībām, kas veido pakalpojumu pieprasījumu (privātuma izvēles, pierakstīšanās, veidlapu aizpildīšana utt.). Jūs varat iestatīt pārlūkprogrammu, lai tā bloķētu šīs sīkdatnes vai brīdinātu jūs par tām, bet tādā gadījumā atsevišķas vietnes sadaļas nedarbosies.

Analītiskās sīkdatnes

Tās ļauj mums saskaitīt apmeklējumus un datplūsmas avotus, lai novērtētu un uzlabot mūsu vietnes veiktspēju. Tās parāda, kuras lapas ir populārākas, bet kuras – mazāk populāras, un kā apmeklētāji pārvietojas pa vietni. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, mēs nezināsim, kad esat apmeklējis mūsu vietni, un nespēsim pārraudzīt tās veiktspēju.

Personalizēšanas sīkdatnes

Tās nodrošina uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un personalizēšanu. Tās varam iestatīt mēs vai trešās personas, kuru pakalpojumus esam pievienojuši mūsu vietnēm. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, daži vai visi pakalpojumi var nedarboties pareizi.

Mērķa sīkdatnes

Tās mūsu vietnē izmanto mūsu reklāmas partneri, lai izveidotu jūsu interešu profilu un parādītu jums atbilstošas reklāmas citās vietnēs. Tās neuzglabā tieši personisku informāciju, bet darbojas, unikāli identificējot jūsu pārlūku un interneta ierīci. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, jūs saskarsieties ar mazāk personalizētām reklāmām.
Uzziniet vairāk mūsu paziņojumā par sīkdatnēm.